Dejavnost z ogledali, ki smo jo izvedli v skupini Balončki, je otrokom ponudila edinstveno priložnost za raziskovanje lastne podobe in interakcije s svetom okoli sebe. Po prostoru smo razporedili različno velika ogledala, kar je pri otrocih vzbudilo veliko radovednosti. Otroci so pogosto hodili k ogledalom, opazovali svoje odseve, stegovali jezike, se skrivali, smejali in izmenično gledali od blizu in daleč.

Ogledala so odličen pripomoček za razvoj samozavedanja in telesne sheme pri otrocih prvega starostnega obdobja. V tem obdobju začnejo prepoznavati svoje telo in zmožnosti, kar vodi k postopnemu oblikovanju identitete. Dejavnost je omogočila, da v varnem in spodbudnem okolju raziskujejo sebe in svoj prostor, ter razvijajo pomembne socialne, čustvene in kognitivne veščine, ki so bistvenega pomena za njihovo nadaljnjo rast in razvoj.

Zapisala: Tamara Lesnika