Dragi otroci,

dobrodošli v čudežni deželi na začetku mogočnega drevoreda. Zakaj v čudežni, boste vprašali? Zato ker vanjo vstopate vi, čudežna bitja, ki nas s svojo iskrenostjo, radovednostjo, toplino in otroško razposajenostjo vedno znova spomnite, kako edinstveni ste in nas navdihujete, da za vas ustvarjamo pravljični svet, v katerem je vse mogoče, v katerem gradimo prijateljstvo, v katerem si pomagamo in sprejemamo, v katerem je vsak izmed vas lahko točno to, kar želi.

Vsi otroci ste naši otroci in ko vstopate v to čudežno deželo prihajate med tiste odrasle, ki niso pozabili otrok v sebi, med tiste, ki vam bodo pričarali nasmeške na obraze, med tiste, ki vam bodo brisali solzice, kadar bo potrebno, med tiste, ki vam bodo vselej nudili varen pristan, med tiste, ki vas bodo poslušali in slišali, med tiste, ki bodo poskrbeli, da bo vsak dan nepozaben, med tiste, ki vam bodo podali roko in vas vodili, med tiste, ki vam bodo sleherni dan dali vedeti, da ste sprejeti, edinstveni, varni, slišani in vedno dobrodošli.

Spoštovani starši,

Pomen kakovostno organizirane predšolske vzgoje je neprecenljiv. Vrtec ni le prostor, kjer otroci preživijo del dneva, ampak gre za čas in kraj, kjer se vseživljenjsko učenje  pravzaprav prične. V vrtcu se postavljajo temelji kritičnega razmišljanja, empatije, sodelovanja in radovednosti. Vse to pa otroku omogoča, da raste v samozavestno, radovedno in odgovorno osebo. Skupaj, z roko v roki bomo postavili temelje za vaše in naše otroke, hkrati pa jih bomo opremili za potovanje skozi življenje.

Ravnateljica: Mateja Komel, dipl. vzg. predš. otr.