1.1  Sodelovanje z Mestno občino Maribor, s Sektorjem za vzgojo

– dogovarjanje o obsegu dejavnosti

– dogovarjanje o opravljanju drugih dejavnosti v vrtcu,

– kadrovski pogoji – letno potrjevanje sistemizacije delovnih mest,

– investicije in investicijsko vzdrževanje,

– druge oblike sodelovanja, vezane za področje predšolske vzgoje,

– dogovarjanje in potrjevanje javno veljavnih programov vrtca,

– pridobivanje mnenja o delovni uspešnosti ravnatelja,

– pridobivanje mnenja o imenovanju ravnatelja.

1.2 Sodelovanje s Tretjo gimnazijo Maribor, Srednjo šolo za gostinstvo in turizem, Srednjo ekonomsko šolo Maribor, Srednjo trgovsko šolo Maribor, Andragoškim zavodom Maribor, Pedagoško fakulteto Maribor ter Škofijsko gimnazijo

• zagotavljanje hospitacij dijakinjam/om,
  • oblike prostovoljnega dela,
  • hospitacije, praksa, nastopi in mentorstvo za študente 1. 2. in 3. letnikov

Nosilci odgovornosti:

• ravnateljica,
  • pomočnica ravnateljice – organizacija urnika,
  • vodje enot – nemoten potek dela,
  • vzgojiteljice/-ji – upoštevanje navodil, dogovorov ter korektno vključevanje študentke/-a oz. dijakinje/-ka v neposredne oblike vzgojno-izobraževalnega dela.

1.3  Sodelovanje z osnovnimi šolami

• OŠ Franca Rozmana-Staneta
  • OŠ bratov Polančičev
  • OŠ Kamnica
  • OŠ Gustava Šiliha.

Povezava bo tekla na podobnih vsebinskih opredelitvah, tj. na področju knjižnične vzgoje, gibanja in na umetniškem področju.

1.4 Sodelovanje z mestno četrtjo in Krajevnimi skupnostmi

Na tem nivoju se bomo povezovali v cilju skupnega reševanja problemov okolja in drugih aktivnostih. Prav tako bomo s članki sodelovali pri nastajanju glasila mestne četrti oz. drugih oblikah povezovanja KS.

1.5 Sodelovanje z Zdravstvenim domom dr. Adolfa Drolca

Povezovanje bo potekalo s skupnim ciljem: »Skrb za zdravje otrok in odraslih«:

• zobozdravstvena preventiva 4-6 letnih otrok,
  • hospitacije zdravnikov – pediatrov za program DENVER II,
  • zdravstveni pregledi zaposlenih v skladu z Zakonom o varnosti in zdravju pri delu in Pravilniku o preventivnih zdravstvenih pregledih delavcev
  • skrb za izobraževanje zaposlenih s področja znanja o higieni živil,
  • učne delavnice za promocijo zdravega načina življenja za vse zaposlene.

1.6 Sodelovanje z Nacionalnim inštitutom za javno zdravje

–    Izvedba projekta »Zdravje v vrtcu«, ki bo potekal celo šolsko leto. Ob koncu projekta bomo NIJZ podali poročilo o delu in realizaciji zastavljenih nalog.

1.7 Sodelovanje z društvi

• revija Ciciban poje in pleše 2018,
  • strokovno spopolnjevanje zborovodkinj in mentoric za področje plesa preko ZKO.

1.8 Sodelovanje s podjetji, društvi in zavodi

• Lutkovno gledališče Maribor – lutkovni abonma za otroke 4-6-let, 3 predstave,
  • Mariborska knjižnica,
  • Muzej NOB,
  • Umetnostna galerija,
  • Smučarska šola Branik,
  • Policijska postaja za prometno vzgojo otrok,
  • Mariborski Terarij,
  • Prostovoljno gasilsko društvo Maribor,
  • Uprava za zaščito in reševanje – izpostava URSZR Maribor /uprava RS za zaščito in reševanje/ – reševanje ob naravnih nezgodah, sodelovanje v likovnih natečajih na državnem nivoju,
  • Zveza prijateljev mladine Maribor.

1.9   Sodelovanje z drugimi vrtci

• udeležba na strokovnih ekskurzijah pri Skupnosti vrtcev Maribora in Skupnosti vrtcev Slovenije.

1.10 Sodelovanje z ostalimi mariborskimi vrtci v okviru Skupnosti vrtcev Maribor

• povezovanje Vrtca Borisa Pečeta Maribor v Skupnost vrtcev Maribora /sedež Vrtec Studenci/,
  • obravnava gradiv, skrb za pretok informacij, priprava predlogov za MŠŠ, ZŠRS in druge institucije,
  • sodelovanje z različnimi organizatorji pri izvajanju spopolnjevanja strokovnih in tehničnih delavcev,
  • sodelovanje s Sektorjem za vzgojo pri MOM in Ministrstvom za izobraževanje, znanost, kulturo in šport pri obravnavi programov, predpisov, izvajanju vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu,
  • povezovanje z aktivom organizatorjev prehrane in ZHR, aktivom svetovalnih delavcev in aktivom računovodij pri Skupnosti vrtcev Slovenije.

1.11 Sodelovanje z Zavodom za šolstvo RS, OE Maribor

• smo študijsko središče – sklicevanje in vodenje delovanja Mreže mentorskih vrtcev za samostojne vrtce in vrtce pri OŠ,
  • sodelovanje z Zavodom za šolstvo, organizacijska enota Maribor pri izvedbi učenja drugega, tujega jezika – angleščine kot obogatitvene dejavnosti,
  • opravljanje hospitacijske dejavnosti kot mentorski vrtec,
  • pomoč Zavoda za šolstvo pri izobraževanju strokovnega kadra.

1.12  Sodelovanje s službo za pomoč otrokom s posebnimi potrebami

– vodja mobilne specialno-pedagoške pomoči je ga. P. Stergar Zakrajšek,

– koordinator strokovne skupine za OPP je svetovalna delavka Dominika Vilčnik.

PODROČJA DELA:

– prepoznavanje otrok, kjer se izkazuje potreba po dodatni pomoči,

– nudenje individualne pomoči otrokom s PP

– sodelovanje s starši otrok,

– povezovanje in sodelovanje s strokovnimi službami za pomoč otrokom s posebnimi potrebami – Zdravstveni dom Adolfa Drolca – pedopsihiatrija, Center za sluh in govor, Center za socialno delo, Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše.

1.13  Sodelovanje z Zavodom za novodobno izobraževanje

Zavod za novodobno izobraževanje nastopa kot nosilec in organizator programa mobilnosti v Sloveniji.

NAMEN PROGRAMA:

Udeležencu omogočiti, da skozi življenjsko in delovno izkušnjo razvije sposobnost za delovanje v multikulturnem okolju in ob tem na profesionalnem področju pridobi nove delovne izkušnje v Sloveniji.