Mesec september je v vrtcu obdobje uvajanja otrok. V tem času se otroci ob pomoči in podpori odraslih postopno privadijo na spremembe, ki so nastale z novim šolskim letom. Za otroke, ki prvič vstopajo v vrtec, zlasti najmlajše, je to čas, ko se počasi prilagodijo novim odnosom in novemu okolju.

Za starše pripravljamo 1. roditeljski sestanek v šolskem letu 2023/2024, ki bo v ponedeljek, 4. 9. 2023, ob 16.30 v igralnici, ki jo bo v šolskem letu 2023/24 obiskoval vaš otrok.

Vljudno vas prosimo, da se ga udeležite sami, brez otroka, saj gre za izmenjavo pomembnih informacij med vami in strokovnima delavkama.

Več informacij o uvajanju otrok pa si lahko preberete v spodnji zloženki, ki ju je pripravil Aktiv svetovalnih delavk v vrtcih pri Skupnosti vrtec Slovenije:

1. STAROSTNO OBDOBJE

Napotki pri vključevanju otrok,
starih od 1 do 3 leta.

Odpri zloženko (.pdf datoteka)

2. STAROSTNO OBDOBJE

Napotki pri vključevanju otrok,
starih od 3 do 6 let.

Odpri zloženko (.pdf datoteka)