Spoštovani starši in sodelavke/-ci,

vabimo vas na izobraževanje z naslovom

Odgovornost za dobrobit otroka v vrtcu: Starši in vrtec v skupni vlogi,

ki bo v četrtek,  17. 10. 2024, ob 17.uri na daljavo.

Predavanje bo trajalo predvidoma eno uro. Po predavanju bo možnost zastavljanja vprašanj predavateljici.

POVEZAVO DO PREDAVANJA BODO VZGOJITELJI POSLALI STARŠEM NA E-NASLOV OZ. OBJAVILI V SPLETNI IGRALNICI.

Predavala bo dr, Nina Ana Jäger, ki je v slovenskem vzgojno-izobraževalnem prostoru prepoznavna po pravnih in mediacijskih storitvah, številnih izvedenih predavanjih ter širjenju pravne kulture v vzgoji in izobraževanju.

Na predavanju bo predstavljeno:

·        Razumevanje deljene odgovornosti: starši bodo pridobili vpogled v to, kako se odgovornost za otrokovo dobrobit deli med starše in strokovne delavce vrtca. Predavanje bo pojasnilo, kakšne so vloge in pričakovanja na obeh straneh ter kako lahko starši in vzgojitelji najbolje sodelujejo v korist otroka.

·        Komunikacija za otrokovo dobrobit: učinkovita komunikacija med starši in vzgojitelji je ključna za otrokovo dobrobit. Predavanje bo staršem pomagalo razumeti, kako vzpostaviti in ohraniti odprto in spoštljivo komunikacijo, ki bo koristila otroku.

·         Varstvo otrokove pravice in koristi: med številnimi primeri bomo otrokovo največjo korist obravnavali tudi skozi področje otrok s posebnimi potrebami, dolgotrajno bolnih otrok ter postopka zgodnje obravnave. Prav tako bomo pojasnili izzive, s katerimi se vrtec sooča v primerih družinskega nasilja, ko so starši v postopku razveze, ko prihajajo po otroka pod vplivom alkohola ali nedovoljenih substanc, oziroma ko starši prevzamejo otroka iz vrtca nepravočasno ali zamujajo pri prevzemu otrok iz vrtca. Razjasnili bomo, kako lahko starši učinkovito zaščitijo dobrobit svojega otroka v okviru vrtca ter kako lahko vrtec pri tej odgovorni nalogi podpira starše.

·         Reševanje izzivov in konfliktov: kako ravnati, ko pride do nesoglasij ali konfliktov med starši in vzgojitelji? Na predavanju bomo obravnavali načine, kako lahko starši in vzgojitelji skupaj najdejo rešitve, ki so v najboljšem interesu otroka.

·         Praktični primeri iz prakse: predavanje bo temeljilo na konkretnih primerih iz prakse, kar bo omogočilo, da se starši v situacijah prepoznajo in pridobljeno znanje uporabijo v vsakodnevnem življenju.

Pričakujemo vas!

Ravnateljica Mateja Komel, dipl. vzg. predš. otr.