PISAR

Piši, moja tačka, piši,

drobne pesmice za miši

in ujemi mišji svet

v gladko nitko iz besed.

Otroci vrtca Borisa Pečeta smo si 22. 2. 2023 v Lutkovnem gledališču Maribor ogledali lutkovno predstavo z naslovom Drobtine iz mišje doline. Predstava nas je navdušila tako z izvirnim dramaturškim pristopom, kakor tudi z  inovativno in domiselno scensko postavitvijo. Otroci Modre sobe smo v predstavi neizmerno uživali, se vživeli v mišje like, z njimi ploskali, se smejali, ter nekaj ‘drobtinic’ lutkovne predstave poustvarili tudi v vrtcu Kamnica. Že naslednji dan smo si ogledali in prebrali isto imenjsko pesniško zbirko avtorice Anje Štefan. Še posebej so nas navdušile domiselne ilustracije Alenke Sottler katere so postale izhodišče za naše likovno ustvarjanje. Tako so Drobtine iz Mišje doline našle prav posebno mesto tudi v Modri sobi. Želimo si še več takšnih predstav, ki burijo našo domišljijo in nam na prav poseben način odpirajo vrata v svet poezije.

Otroci Modre sobe, Simona Nerat in Barbara Marčič Lavrič

Dostopnost