Otroci v času proste igre izjemno radi posegajo po LEGO Duplo kockah, zato sva se odločili, da njihovo igro nadgradiva in sva se lotili projekta: LEGO duplo kocke kot didaktični pripomoček za celosten razvoj otroka. V igralnici je počasi nastajal LEGO duplo kotiček z Duplo vrečkami in Duplo škatlami z različnimi nalogami. Z njimi otroci največkrat urijo matematične spretnosti (štetje do 5, določanje barv, razvrščanje, seriacija, zrcaljenje, več-manj, visoko-nizko, iskanje parov, vzorčenje …). V sklopu projekta smo se sicer dotaknili vseh področij otrokovega razvoja, del dejavnosti pa sva predstavili tudi staršem na LEGO duplo delavnici v zahvalo, ker so nam posodili, podarili tudi svoje kocke, podlage. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za dodatno popestritev so na drugi strani telovadnice otroci s starši uživali na poligonu v vožnji avtomobilov z logotipi. Otrok je v avtohiši kupil avto z logotipom, ga peljal čez hribe in doline, v avtopralnico k mehaniku in ga nazadnje parkiral v avtohišo – seveda na primerno mesto označeno s simbolom. Poleg hitrih nog in rok so z nami migale tudi male sive celice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Srečanje s starši je bilo zanimivo in pestro. Poleg otrok smo v igri uživali tudi starejši 🙂

Oddelek: Lunice 2 – 3 let

Vzgojiteljici: Nuša Štaher in Metka Lutar

Dostopnost