Na mladih svet stoji. To je že stari rek. In še kako je resničen. Prav zato se nam vsem zdi zelo pomembno, da že najmlajšim privzgojimo navade in vrednote, ki bodo rasle z njimi. Ena takšnih vrednot je vsekakor skrb za naš prečudovit planet. Sami ne zmoremo očistiti oceana, lahko pa očistimo okolico našega vrtca, »naš« gozd, kjer se najraje igramo ter »naš« prelepi drevored. Otroci Mavrične igralnice in Mojstra Mihe z vzgojitelji, smo se odpravili od vrtca proti gozdu, pobrali smeti v  drevoredu in na poti do gozda ter tudi v naši gozdni igralnici. Ugotovili smo, da je v gozdu kar precej smeti. Dogovorili smo se, da bomo našo gozdno igralnico še kdaj očistili vseh smeti, ki jih ljudje pustijo tam. Zato, da se bomo mi igrali v gozdu in ne med smetmi ter tudi zato, da bodo živali, s katerimi si delimo gozd, na varnem. Mestna občina Maribor je ob tej čistilni akciji podarila našemu vrtcu 4 drevesa, ki jih bomo z veseljem posadili. Drevesa nas bodo spominjala na to, da moramo za naravo skrbeti vedno, ne samo enkrat na leto.

Mi se bomo zagotovo vedno trudili, da bomo naravo pustili takšno, da se bomo v njej dobro počutili mi, drugi ljudje, živali in vse rastline.

Mavrična igralnica z vzgojiteljicama Barbaro in Anito

Dostopnost