Poletje je čas s pridihom vonja po morju, vodnih dogodivščin, čas, ko poskušamo ujeti toplino sončnih žarkov in se prepustimo svojim sanjam. V skupini Pedenjped ta čas preživljamo z branjem različnih zgodb o poletju in z izvajanjem različnih poletnih aktivnosti na prostem.

Prebrali smo zgodbo Mala in velika riba ter po zgodbi likovno ustvarjali.

Po prebrani zgodbi Bobek in barčica smo izdelali barčice iz papirja in jih spuščali v potočku v parku.

V parku smo tudi praznovali rojstni dan, si priredili piknik ter zabavo s konfeti in baloni.

Na vrtčevskem igrišču smo imeli ves teden kopalne dneve, kjer smo se poigravali z vodo, z vodnimi baloni in se škropili z različnimi vodnimi igračami. Seveda nismo pozabili na ustrezno zaščito proti sončnim opeklinam.

Počitnice so se pričele. Pedenjpedi želimo vsem otrokom in vzgojiteljicam, da jih preživijo čim lepše, v družbi družine in prijateljev. V jeseni pa se znova srečamo. Zagotovo si bomo z veseljem pripovedovali zanimive poletne zgodbe.

Dostopnost